A kerettörténet szerint a tó kétségbeesett és hasfájós szelleme csapdába ejti a körülötte piknikező gyerekeket és egy mágikus burokkal veszi körbe őket maga körül, amelyből nem léphetnek ki addig, amíg nem segítenek neki kideríteni a múltját. Legfőképpen az érdekli, milyen tárgyakat rejt a bendője, ugyanis nagyon emészti ez a sok tárgy, de az emlékek is, amelyek hozzá köthetőek.
A gyerekek fantáziája és néhány eredeti fotó, legenda segítségével az öt nap során feldolgozzuk a Feneketlen-tó múltját különböző drámajátékokkal, kreatív és kézműves foglalkozásokkal, majd a jelenét és a jövőjét is előre vetítjük. A történetet egy videóklipben fogjuk megjeleníteni, amit a tábor során forgatunk, s a tábor után készül el. A drámapedagógiai játékokra alapuló tábort ez a szerepjáték fogja össze, de sor kerül cirkuszi foglalkozásra, intermediális feladatokra is.
Egy Feneketlen Hírmondó újság készítésével a gyerekeknek lehetőségük lesz a feltérképezni a város és kerület felnőttek számára is sok legendát, és misztikumot rejtő helyszínét. A sok különböző, a tóhoz kötődő történettel való foglalkozás fejleszti a gyerekek beleérzőképességét és biztonságos keretek között fedezhetik fel az őket körülvevő várost, és annak lakóit.
A tábort Somorjai Márton, Kávás drámatanár és Kajos Rebeka, pedagógus-szociális munkás fogja össze, akik több éves tapasztalattal rendelkeznek a gyerekekkel való munkában, táborszervezésben. Amennyiben az igény felmerül, szívesen fogadunk hátrányos helyzetű résztvevőket is.
A táborban a történet alakításához szükséges eszközöket alapvetően a szervezők biztosítják, de ahogy a mese alakul, önkéntes alapon a résztvevők behozhatják a saját tárgyaikat is.
A tábor szervezői hosszú távon egy táborsorozat létrehozásában gondolkoznak, amelyben különböző 11. kerületi köztéri helyszínhez (pl. Kopaszi gát, Arborétum, Citadella) kerülhetnek közelebb a résztvevők egy-egy tábori időszak folyamán újra felfedezve a közös tereinket, amely számtalan mindennapi és varázslatos kaland helyszíne lehet.